Lukratywne inwestycje w metale szlachetne? Uwaga, to oszustwo!

KGHM Polska Miedź S.A. apeluje do użytkowników sieci o zachowanie ostrożności. Powodem są pojawiające się w mediach społecznościowych posty oraz fałszywe strony podszywające się pod wizerunek spółki

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W swoim wpisie na Facebooku, spółka KGHM Polska Miedź S.A. (wcześniej Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi) ostrzega przed fałszywymi treściami, na które możemy natknąć się w mediach społecznościowych. Cyberprzestępcy wabią swoje potencjalne ofiary zachęcając ich do inwestowania w metale szlachetne, podszywają się przy tym pod spółkę aby nadać swoim działaniom wiarygodności. Złapanie się na takie oszustwo może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Przestępcy działają poprzez fałszywe reklamy, które po kliknięciu w nie przekierowują odbiorcę na spreparowaną stronę, gdzie dokonywane są próby wyłudzenia danych logowania do bankowości internetowej. To oczywiście prowadzi do kradzieży środków finansowych z konta. Spółka ponadto prosi o zgłaszanie fałszywych profili i reklam (informacje i zrzuty ekranu w tej sprawie można przesyłać na adres [email protected]). Natomiast osoby, które padły ofiarą oszustwa powinny niezwłocznie zgłosić sprawę na policję.

Uruchomiono również specjalną stronę (https://kghm.com/pl/ostrzegamy), która ukazuje przykłady oszustw z wykorzystaniem wizerunku KGHM. Są one realizowane wieloma sposobami, w tym za pośrednictwem fałszywych ankiet, reklam i filmów w serwisie YouTube, reklam w wyszukiwarce Google, spreparowanych stron podobnych do oficjalnej strony KGHM, a także w mediach społecznościowych. Podano również, że aktualnie nie prowadzone są żadne programy inwestycyjne skierowane do klientów detalicznych lub inwestorów indywidualnych. Spółka apeluje o zachowanie ostrożności oraz o nieotwieranie linków z podejrzanymi adresami internetowymi.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]