Darmowa aplikacja do kontroli rodzicielskiej. Pomoże chronić dzieci przed niebezpiecznymi treściami

Aplikacja mOchrona może okazać się niezwykle przydatna dla wielu rodziców. Ma ona za zadanie chronić dzieci korzystające z sieci, zwłaszcza dotyczy to treści niebezpiecznych oraz niewłaściwych dla najmłodszych 

Fot. Pixabay

mOchrona jest to darmowa aplikacja dostępna zarówno dla urządzeń z systemem Android jak i iOS. Stworzona została ona w ramach programy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), a dedykowana jest ona rodzicom, którzy chcą mieć kontrolę nad swoimi dziećmi w kwestii korzystania z sieci oraz do jakich treści mają one dostęp.

Aplikacja umożliwia zarządzanie regułami dostępu do stron internetowych oraz aplikacji, które mogą oferować treści nieodpowiednie dla najmłodszych. Domyślnie mOchrona oferuje blokadę treści powszechnie uznawanych za szkodliwe dla dzieci, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby modyfikowane one były przez rodziców wedle własnego uznania.

Umożliwia także monitorowanie czasu korzystania z poszczególnych aplikacji oraz gier zainstalowanych na konkretnym urządzeniu. Działanie nie jest skomplikowane, po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu rodzica oraz dziecka należy je odpowiednio sparować. Warto zaznaczyć, że w razie potrzeby dziecko może w każdym momencie wysłać do rodzica prośbę o dostęp do zablokowanych pozycji oraz  informacje w formie powiadomienia SOS o natrafieniu na nieodpowiednie treści.

Źródło: dobreprogramy.pl
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]