Ważny komunikat bezpieczeństwa polskiego banku! Dotyczy wszystkich klientów

PKO BP wysyła do swoich klientów wiadomości e-mail, w których ostrzega przed fałszywymi reklamami, które możemy napotkać w sieci. Tym razem cyberprzestępcy zachęcają do inwestycji z „gwarancją zysku”

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

PKO Bank Polski, poprzez wiadomości e-mail, ostrzega swoich klientów o nowej kampanii cyberprzestępców. W sieci można natrafić na fałszywe reklamy inwestycji, w których wykorzystywane są najczęściej wizerunki powszechnie znanych osób. W kontekście kryptowalut częstym przykładem jest Elon Musk, który oczywiście zgodził się na wykorzystanie wizerunku obok reklamy tego typu inwestycji.

Bank przestrzega aby uważać na wszelkie reklamy oferujące niewiarygodnie prosty zysk. Należy również pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, takich jak:

  • Każdorazowe weryfikowanie opinii w sieci o wiarygodności danej inwestycji,
  • Wstrzymanie się od rzekomo wymaganej instalacji oprogramowania do zdalnej kontroli komputera (np. AnyDesk lub TeamViewer),
  • Nieudostępnianie kodów Blik, loginów, haseł, numerów karty i innych danych wrażliwych osobom trzecim,
  • Nieprzekazywanie dalej niespodziewanych przelewów pieniężnych (w ten sposób można nieświadomie wziąć udział w oszustwie na innej osobie).

Warto również wspomnieć, że oszuści nie wykorzystują jedynie reklam w internecie, ale również kontaktują się telefonicznie z potencjalnymi ofiarami, podszywając się przy tym pod pracowników banków lub pod doradców finansowych. Należy zachować szczególną ostrożność w takich sytuacjach, gdyż przestępcy są nawet w stanie podszyć się pod autentyczny numer infolinii bankowej.

Źródło: dobreprogramy.pl
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]