Masz konto na Spotify? CERT Polska ostrzega przed fałszywymi mailami!

Tym razem oszuści wykorzystują wizerunek popularnego serwisu strumieniowego. Podszywając się pod Spotify rozsyłają wiadomości e-mail, mające na celu wyłudzenie danych od potencjalnych ofiar

Fot. Pixabay

Zespół CERT Polska w swoim wpisie na portalu X ostrzega o trwającej kampanii cyberprzestępców, którzy podszywają się pod Spotify. Rozsyłają oni fałszywe maile, w których informują o „nieudanej płatności”, co może skutkować „utratą składki”. Jak w większości takich przypadków, zamieszczono pod komunikatem odnośnik do logowania.

Tam odbiorcy zostają proszeni o podanie loginu oraz hasła do Spotify. Po zalogowaniu natomiast wyświetli się ekran dotyczący „szczegółów płatności”. W ten sposób oszuści chcą wyłudzić dane wrażliwe od swoich potencjalnych ofiar, w tym imię, nazwisko oraz dane karty płatniczej. Oczywiście umożliwi to przestępcom kradzież środków z konta w przyszłości.

Na szczęście łatwo można zidentyfikować to oszustwo, poprzez zwrócenie uwagi na szczegóły. Adres e-mail oraz strony internetowej nie nawiązuje do nazwy firmy Spotify, co od razu powinno wzbudzić naszą podejrzliwość. Najważniejsze jest, aby w takich przypadkach nie działać pod presją czasu, a dokładnie przyjrzeć się podobnym wiadomościom.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]