Ważny komunikat armii! Wojskowi apelują do mieszkańców

Jak podaje Sztab Generalny Wojska Polskiego, na drogach w niemal całej Polsce odbywa się wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych, co ma związek z międzynarodowymi ćwiczeniami Dragon-24. Mieszkańcy są proszeni o zachowanie spokoju oraz szczególną ostrożność

Fot. Kraków w Pigułce

W swojej najnowszej aktualizacji Sztab Generalny Wojska Polskiego informuje o wzmożonym ruchu kolumn pojazdów wojskowych, w niemal całym kraju. Podano, że są to wcześniej zaplanowane manewry, w których jednym z elementów jest sprawdzenie procedur i zdolności wojsk do szybkiego przemieszczenia i osiągania gotowości we wskazanym rejonie operacji.

Owe ćwiczenia Dragon-24 są polską częścią natowskich manewrów Steadfast Defender 2024. Trwające od kilku tygodni ćwiczenia państw Sojuszu to największe takie przedsięwzięcie od roku 1999, w którym to Polska wstąpiła do NATO. Zaapelowano do obywateli o wyrozumiałość oraz zachowanie spokoju, natomiast kierowców o szczególną ostrożność oraz cierpliwość w przypadku możliwych utrudnień na drogach.

Opancerzonych kolumn można spodziewać się „na polskich autostradach, drogach ekspresowych i krajowych” we wszystkich województwach. Utrudnienia mają potrwać do połowy maja tego roku. W komunikacie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych zaapelowano również o ochronę danych, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

Prosimy wszystkich, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizacji, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych, tablic rejestracyjnych, znaków rozpoznawczych i identyfikacyjnych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności Polski – dodano.

Wojsko Polskie podkreśla, że manewry mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu oraz stanowią „demonstrację zdolności do przeciwdziałania agresywnej polityce i prowokacyjnej aktywności Federacji Rosyjskiej”.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]