Uwaga klienci Banku Millenium! Fałszywy serwis logowania do bankowości internetowej

Szczególną ostrożność powinni obecnie zachować klienci Banku Millenium, z uwagi na trwającą kampanię cyberprzestępców. Mogą oni natrafić bowiem na sfałszowaną stronę, która ma do złudzenia przypominać serwis Millenet

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Jak donosi portal dobreprogramy.pl, wszystko zaczęło się od podejrzanego komunikatu dotyczącego sprzedaży przedmiotu na platformie Vinted. Zawierał on informację o konieczności „potwierdzenia zakupu” w celu otrzymania środków. Oczywiście wiadomość zawierała podejrzany link, prowadzący do fałszywego formularza logowania Millenetu – serwisu bankowości internetowej dla klientów Banku Millennium.

Formularz ten do złudzenia przypominał autentyczny – wykorzystano bowiem logo Banku Millenium oraz dopracowano takie szczegóły jak  układ witryny wraz z polskimi znakami diakrytycznymi w napisach. Osoba działająca pod presją czasu mogłaby uwierzyć w autentyczność strony. Oszustwo zdradza jedynie URL strony. Jak wyjaśnia dobreprogramy.pl fałszywy serwis „postawiono” w domenie [.]xyz, co w dużej mierze może wzbudzić wątpliwości odbiorcy.

Należy pamiętać również, że wymienione wyżej „potwierdzanie zakupów” tego typu nigdy nie jest konieczne w przypadku sprzedaży online. Warto zatem status własnych ogłoszeń śledzić samodzielnie, wyłącznie po zalogowaniu w oficjalnej aplikacji lub na stronie internetowej serwisu. W żadnym wypadku nie należy ponadto wchodzić w podejrzane linki oraz podawać swoich danych osobom trzecim lub w nieoficjalnych formularzach internetowych. Jeżeli jednak padliśmy ofiara oszustwa, należy niezwłocznie skontaktować się ze swoim bankiem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]