Weekendowe przerwy w sześciu bankach! Klientów czekają spore utrudnienia

Jak co tydzień niektóre instytucje bankowe ogłaszają weekendowe prace serwisowe. W związku z tym klienci mogą mieć trudności w dostępie do niektórych usług. Zaleca się wypłacenie gotówki zawczasu 

Fot. Kraków w Pigułce

  • ING Bank Śląski: prace techniczne zapowiedziane zostały na noc z soboty na niedzielę (2/3 marca) w godzinach 23:30-6:00. W tym czasie klienci nie będą mogli korzystać z bankomatów oraz wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING oraz ING Business i ich wersji mobilnej, płatności Blik, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING. Ponadto nie będzie możliwości płatności kartami w internecie z 3D Secure oraz zamawiania produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych). Ponadto nie będzie dostępu do automatycznego poboru opłat za przejazd autostradami i specjalnego interfejsu PSD2. Mogą również wystąpić problemy z aktywowaniem kart, zmianą limitów transakcyjnych oraz nadawaniem kodów PIN.
  • Santander Bank Polska: prace modernizacyjne odbędą się w nocy z soboty na niedzielę od godziny 23:00 do 6:00. Nie będzie wtedy można korzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, przelewów natychmiastowych, Blika, Kantora Santander, a także nie będzie można dokonywać płatności w sklepach internetowych (Przelew24). Standardowo natomiast będą działać karty, bankomaty oraz wpłatomaty.
  • PKO BP: prace zapowiedziane są na najbliższą niedzielę od północy do 3:00. Nie będzie wtedy działać aplikacja IKO oraz aplikacja iPKO Biznes mobile. Ponadto niemożliwe będą płatności zbliżeniowe z IKO oraz płatności zbliżeniowe telefonem (z systemem Android i funkcją NFC).
  • VeloBank: prace serwisowe zaplanowane są w nocy z sobotę na niedzielę w godzinach 23:50-6:30. W tym czasie nie będzie można korzystać z bankowości internetowej oraz mobilnej, Blika oraz płatności kartą online. Bez zakłóceń będą działały karty płatnicze, bankomaty oraz wpłatomaty
  • Bank Pekao SA.: prace modernizacyjne będą miały miejsce w sobotę od godziny 7:00 do 18:00 i z tego powodu niedostępny będzie serwis usług maklerskich. Niemożliwe będzie ponadto składanie dyspozycji i zleceń na rachunkach inwestycyjnych w serwisie Pekao24, aplikacji PeoPay oraz na platformie eTrader Pekao.
  • Bank BPS: prace techniczne odbędą się w dwóch terminach. W sobotę w godzinach 21:00-23:59 klienci będą mieli problemy z uwierzytelnianiem 3d secure. Natomiast w niedzielę od północy do godziny 1:30 nie będzie można dokonać autoryzacji transakcji  kartami oraz transakcji kodem Blik. Ponadto od godziny 19:00 w sobotę do 1:00 w niedzielę klienci mogą mieć trudności z potwierdzaniem Profilu Zaufanego.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]