Groźne warunki pogodowe w niemal całym kraju! IMGW wydało alerty

W dniu dzisiejszym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed przymrozkami oraz oblodzeniem. Alerty objęły prawie cały obszar kraju

Fot. Pixabay

Instytut wydał alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami. Wejdą w życie dziś o północy i wygasną w sobotę o godzinie 9:00. Obowiązują one w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, dolnośląskim (powiaty północne i południowe), opolskim (powiaty północne), śląskim (powiaty północne i południowe), małopolskim (powiaty północne i południowe), lubelskim oraz podkarpackim (powiaty północne i południowe).

Dziś w nocy prognozowany jest w tych regionach spadek temperatury do około -3 stopni Celsjusza. Natomiast w nocy z czwartku na piątek temperatura ma wynieść około -5 stopni. W nocy z piątku na sobotę termometry wskażą około -2 stopnie.

Ponadto w województwach: śląskim (powiaty południowe), małopolskim (powiaty południowe) oraz podkarpackim (powiaty południowe) wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Szczególnie ostrożni powinni być kierowcy, gdyż na drogach będzie ślisko. Alerty wygasną jutro o godzinie 10:00.

Źródło: IMGW

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]