Zima jeszcze nie odpuszcza! Taka pogoda utrzyma się przez najbliższe dni. IMGW alarmuje

W nadchodzących dniach przymrozki będą zagrożeniem dla większości regionów Polski. Ponadto w Tatrach oraz Zakopanem spadło sporo śniegu. Wynika z tego, że zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami. Alerty pierwszego stopnia wydane zostały dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego (powiaty północne i południowe), opolskiego (powiaty północne), śląskiego (powiaty północne i południowe), małopolskiego (powiaty północne i południowe), podkarpackiego (powiaty północne i południowe) oraz lubelskiego.

W nocy z czwartku na piątek przewidywane są temperatury w granicach od -8 do -5 stopni Celsjusza, natomiast w nocy z piątku na sobotę termometry wskażą około -2 stopnie. Od soboty do poniedziałku nocami i nad ranem temperatura powietrza może wynosić -4 stopnie.

Ponadto mieszkańcy i odwiedzający Zakopanego doświadczyli obfitych opadów śniegu. Podobnie w regionach górskich. Dziś w godzinach porannych pokrywa śnieżna na Kasprowym Wierchu wynosiła 116 centymetrów, a termometry pokazały na szczycie -8 stopni Celsjusza. Tatrzański Park Narodowy (TPN) informuje, że wszystkie szlaki pokryte są świeżą warstwą śniegu, a warunki utrudnione są także przez wiatr i mgły. Ponadto obowiązuje drugi stopnień zagrożenia lawinowego.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]