mBank wydał ważny komunikat do klientów! Ostrzega przez tymi oszustwami

Jak podaje mBank w swoim komunikacie, oszuści podszywając się pod instytucję bankową rozsyłają fałszywe SMS-y. W ich treści znajduje się link, a kliknięcie go może mieć fatalne skutki

Fot. Kraków w Pigułce

„mBank: Zweryfikuj swoja tozsamosc, w przeciwnym razie Twoje konto zostanie tymczasowo zablokowane” – tak brzmi treść fałszywej wiadomości.

W komunikacie na oficjalnej stronie mBanku wyjaśniono, że oszuści wykorzystują wizerunek banku i rozsyłają SMS-y do swoich potencjalnych ofiar. Jak w wielu tego typu kampaniach, w treści wiadomości podawany jest link, prowadzący do spreparowanej strony, gdzie oszuści podejmują próby wyłudzenia danych wrażliwych odbiorcy.

„Aby nie stracić pieniędzy, nigdy nie loguj się danymi do banku na takich stronach. Podając dane na tej stronie udostępniasz je oszustom!” – przestrzega bank.

Przypomniano również o kilku istotnych zasadach, którymi powinien kierować się każdy klient, niezależnie od banku. Należy pamiętać, aby:

  1. Nigdy nie logować się do banku lub stron szybkich płatności z linków wysłanych w mailach, SMS-ach, komunikatorach lub na portalach społecznościowych (nawet jeśli strona wygląda łudząco podobnie jak strona mBanku!).
  2. Zawsze wpisywać adres strony bankowej ręcznie bezpośrednio w swojej przeglądarce internetowej.
  3. Nigdy nie podawać na podejrzanych stronach danych swojej karty płatniczej ani osobowych (imię, nazwisko, PESEL itp.)
  4. Nie podawać na takich stronach danych służących do łączenia aplikacji mobilnej z Twoim kontem.

Ponadto powinniśmy zwracać uwagę na to, co autoryzujemy. Należy każdorazowo uważnie czytać treść wiadomości oraz upewnić się, czy nie zatwierdzamy nowego typu płatności lub logowania do konta. Bank apeluje również, aby nigdy nie podawać żadnych kodów na stronach, do których otrzymaliśmy link.  „Jeśli po kliknięciu w link podałeś swoje dane jak najszybciej skontaktuj się z nami!” – apeluje mBank.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]