Pogoda może nas mocno zadziwić. Jak wyglądają prognozy na Wielkanoc?

Po ciepłym lutym marzec ma być o wiele chłodniejszy, z nocnymi przymrozkami. Jak podają prognozy, możliwe jest, że na Wielkanoc taka pogoda się utrzyma, a towarzyszyć nam mają opady deszczu, a nawet śniegu

Fot. Pixabay

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przez najbliższe pięć tygodni pogoda może być zbliżona do panującej zwykle o tej porze roku. W każdym kolejnym dniu powoli ma wzrastać średnia temperatura, jednak na przełomie marca i kwietnia znów ma zawitać do Polski ochłodzenie, a wraz z nim opady.

Wtedy to w wielu miejscach kraju temperatury mają być niższe niż zwykle. Wskazuje się również, że bieżący miesiąc ma być chłodniejszy od lutego. Prognozy podają również, że w czasie świąt Wielkanocnych pogoda może nam sprawić kilka nieprzyjemnych niespodzianek, w tym opady, których suma ma przekroczyć normę. Ponadto możliwe są opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

Należy jednak pamiętać, że prognozy długoterminowe są obarczone pewnym marginesem błędu i są powinny być traktowane w charakterze orientacyjnym. Specjaliści z Instytutu wyjaśniają, że  prognozy pogody powyżej 7 dni mają sprawdzalność poniżej 50 procent.

Źródło: Interia
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]