Bony i karty podarunkowe na leki? Uwaga, oszuści podszywają się pod NFZ!

Użytkownicy sieci mogą natrafić na informacje dotyczące bonów na leki lub kart podarunkowych do aptek, „wydawanych przez NFZ”. Autentyczny Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed takimi komunikatami i wskazuje, że pochodzą one od oszustów

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Jak wyjaśnia Narodowy Fundusz Zdrowia w komunikacie na swojej oficjalnej stronie, w sieci oraz w mediach społecznościowych pojawiają się informacje o kartach podarunkowych o wartości np. 2 tysięcy złotych. Aby otrzymać taką kartę „wystarczy” opłacić kilka euro podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie. Są to oczywiście działania oszustów, mające na celu wyłudzenie danych oraz środków finansowych.

W fałszywych komunikatach zamieszczane są linki prowadzące do spreparowanych stron i to właśnie tam cyberprzestępcy dokonują próby wyłudzenia danych wrażliwych. NFZ przypomina, że nie wydaje żadnych kart podarunkowych, bonów i innych bonifikat na leki do aptek. W przypadku pytań można skontaktować się z całodobowym numerem infolinii Funduszu: 800-190-590.

„Rząd polski uruchomił subsydia dla ludności w postaci świadczeń na kartę Karta Pacjenta, umożliwiającą wydanie kwoty 2000 złotych w dowolnej sieci aptek przez 12 miesięcy. Aby otrzymać kartę podarunkową Karta Pacjenta, wypełnij ankietę, zapłać 2 euro podatku i potwierdź, że jesteś prawdziwą osobą. Pośpiesz się, ponieważ liczba kart jest ograniczona”. –tak brzmi treść przykładowej fałszywej wiadomości.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]