Bon o wartości 1500 złotych na zakupy w Biedronce? Uwaga, to oszustwo!

Nie jest nowością, że przestępcy podszywają się pod znane marki oraz firmy. Tym razem na celownik obrali sobie klientów popularnej sieci sklepów. „Przekręt na Biedronkę” jest coraz częstszym i bardzo niebezpiecznym zjawiskiem

Fot. Pixabay

Wojnę cenową pomiędzy dwoma najpopularniejszymi dyskontami w Polsce zaczęli wykorzystywać cyberprzestępcy. Masowo rozsyłają oni fałszywe wiadomości, podszywając się przy tym pod sieć sklepów Biedronka.

„Mamy ogromną przyjemność przekazać Ci niezwykle ekscytującą wiadomość! Zostałeś wybrany jako jedna z szczęśliwych osób, które otrzymują ekskluzywny Bon Biedronka o wartości hojnych 1500zł. W Biedronce wierzymy, że zakupy mogą być wyjątkowym doświadczeniem. Dzięki tym bonowi masz szansę na niesamowite zakupy wypełnione wysokiej jakości produktami spożywczymi i niezbędnymi artykułami w niezwykle atrakcyjnych cenach” – tak brzmi treść fałszywych maili.

Poniżej przestępcy wyjaśniają jak odebrać rzekomy bon, a w tym celu zachęcają odbiorców do kliknięcia w link, aby „potwierdzić swoją tożsamość”. Dla zwiększenia wiarygodności oszuści podpisują się jako „Jeronimo Martins Polska 2024”. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek akcją promocyjną, a jest to jedynie próba wyłudzenia danych wrażliwych.

Nasze podejrzenia może natomiast wzbudzić adres mailowy nadawcy, bowiem domena [email protected] nie pochodzi od sieci Biedronka. Należy pamiętać, aby każdą taką wiadomość dokładnie czytać i kierować się zasadą „zbyt piękne, by było prawdziwe”. Oszuści bowiem chcą w odbiorcach wywołać skrajne emocje, co ułatwi dalszą manipulację potencjalną ofiarą.

Nie należy również otwierać linków oraz pobierać załączników i pod żadnym pozorem nie należy podawać swoich danych osobom trzecim. Dane logowania do bankowości internetowej są niezwykle cenne dla cyberprzestępców, gdyż dzięki nim mogą z łatwością włamać się na nasze konto.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]