Otrzymałeś maila od „PayPal”? CERT Polska ostrzega przed groźnym oszustwem!

W swoim wpisie na portalu X, CERT Polska informuje o nowej kampanii cyberprzestępców, którzy wykorzystują wizerunek przedsiębiorstwa PayPal. Rozsyłają oni fałszywe maile, w których domagają się weryfikacji konta

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Osoby korzystające z PayPala powinni obecnie być szczególnie ostrożni, bo właśnie w nich wycelowana jest kolejna kampania oszustów. CERT Polska ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których przestępcy informują o rzekomym problemie z weryfikacją konta PayPal. Weryfikacja ma natomiast polegać na uzupełnieniu danych osobowych i danych karty debetowej, co oczywiście wiąże się z kradzieżą tych danych.

W tym przypadku na szczęście mail zawiera wiele błędów i nie jest napisany poprawną polszczyzną, co od razu powinno wzbudzić podejrzenia odbiorcy. Ponadto adres nadawcy nie przypomina oficjalnego adresu PayPala, co jest kolejną wskazówką do tego, że mamy do czynienia z oszustwem. W wiadomości zawarty jest odnośnik, który prowadzi do spreparowanej strony, łudząco przypominającej autentyczną.

W sytuacji otrzymania podobnych wiadomości należy nie tracić czujności oraz nie działać pod wpływem emocji i presji czasu. To właśnie chcą wzbudzić cyberprzestępcy w potencjalnych ofiarach. Takie działania ułatwiają im drogę do kradzieży nie tylko tożsamości ale i środków finansowych ofiary.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]