CSIRT KNF apeluje o ostrożność! Uwaga na fałszywe reklamy na Facebooku

W swoim wpisie na portalu X, CSIRT KNF ostrzega przed fałszywymi reklamami, na które możemy się natknąć przeglądając media społecznościowe. Tym razem dotyczą kart komunikacji miejskiej w Warszawie w zaskakująco okazyjnej cenie

Fot. Pexels

Przeglądając sieć możemy natrafić na ogromną ilość reklam, z których kilka naprawdę może nas zainteresować. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że niektóre z nich mogą nie być autentycznymi ofertami promocyjnymi, a dziełem cyberprzestępców. Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego informuje w swoim komunikacie o nowej kampanii oszustów, wykorzystujących reklamy zamieszczane na Facebooku.

CSIRT KNF wyjaśnia, że oszuści zachęcają do wypełnienia krótkiej ankiety, która ma umożliwić zakup karty miejskiej na 90 dni za jedyne 11 złotych. Jest to szokująco niska cena, jednak tutaj sprawdza się zasada „zbyt piękne, by było prawdziwe”, gdyż reklamy te nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Prowadzą one za to na spreparowane witryny, gdzie przestępcy podejmują próby wyłudzenia danych wrażliwych, w tym logowania do bankowości internetowej. To z kolei prosta droga do kradzieży środków z konta. Należy zatem zachować ostrożność i kierować się zdrowym sceptycyzmem wobec takich „okazji”. Należy również pamiętać, aby nigdy nie podawać swoich danych na podejrzanych stronach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]