Nastąpi drastyczna zmiana pogody! Ocieplenie ma nie potrwać długo

Najbliższe dniu upłyną Polakom pod znakiem raczej słonecznej i ciepłej aury. Lokalnie termometry wskażą nawet 18 stopni. Jednak pod koniec weekendu ma nastąpić gwałtowna zmiana, a wraz z nią pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem

Fot. Shutterstock

W dniu dzisiejszym czeka nas raczej słoneczna aura, zachmurzenie ma być małe lub umiarkowane. Na zachodzie kraju wystąpią przelotne deszcze, zapowiadane są również słabe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, przez 11 stopni na Podlasiu, do 18 stopni C na Dolnym Śląsku.

W sobotę zachmurzenie na być duże z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, a na zachodzie przewiduje się burze. Termometry wskażą maksymalnie od 12 stopni na Podlasiu do 16 stopni na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Niedziela również ma być pochmurna z przejaśnianiami. W północnych i centralnych regionach Polski zapowiadane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Nastąpi ochłodzenie, a na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni na Rzeszowszczyźnie.

W poniedziałek z kolie przewiduje się zmienne zachmurzenie, od umiarkowanego po duże. W województwie podlaskim spodziewane są opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Dolnym Śląsku. We wtorek ponownie czeka nas duże zachmurzenie z przejaśnieniami, a we wschodnich regionach zapowiadany jest deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni na Dolnym Śląsku.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]