Uwaga klienci banków! Weekendowe przerwy i utrudnienia w aż ośmiu instytucjach

W najbliższy weekend klienci ośmiu banków mogą mieć problemy z dostępem do niektórych usług. Jest to związane z zapowiedzianymi pracami serwisowymi oraz przerwami technicznymi

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

 • PKO BP – prace techniczne zostały zapowiedziane na najbliższą niedzielę, w godzinach 0:00-12:00. W tym czasie klienci nie będą mogli korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, funkcji otwartej bankowości (Open Banking), funkcji wielowalutowej dla karty do konta oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Niedostępna będzie również aplikacja iPKO Biznes mobile będzie niedostępna, a aplikacją IKO będzie można wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych tylko za pomocą Blika. Będzie można natomiast korzystać z kart w bankomatach oraz sklepach stacjonarnych. W ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie jedynie autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.
 • ING Bank Śląski – prace serwisowe odbędą się w niedzielę, w godzinach 0:00-12:00, a klienci mogą mieć utrudnienia w przelewach natychmiastowych oraz w przelewach na telefon Blik z ING do PKO BP.Z kolei w godzinach 0:30-3:00 aplikacja mobilna i bankowość internetowa Moje ING będą działać w podstawowym zakresie. W trakcie przerwy będzie można sprawdzać stan kont i zlecać wykonanie przelewów, z wyjątkiem przelewów ekspresowych. Niedostępne będą również historia transakcji, zmiany w posiadanych produktach i zamawianie nowych oraz płatności BLIK będą niedostępne. W sobotę natomiast (w godzinach 8:00-20:00) niedostępny będzie moduł Makler.
 • Santander Bank Polska – prace serwisowe zaplanowane są na noc z soboty na niedzielę. W tym czasie nie będą działać: bankowość internetowa (w godzinach 23:00 – 6:00), aplikacja mobilna (23:00 – 6:00), przelewy natychmiastowe (21:00 – 6:00), płatności w sklepach internetowych (21:00 – 6:00), Blik (21:00 – 6:00), Kantor Santander (23:00 – 6:00). Bez zakłóceń będą działać karty, bankomaty oraz wpłatomaty.
 • BOŚ Bank – prace techniczne odbędą się w nocy z piątku na sobotę, od godziny 22:00 do 19:00. Klienci nie będą mieli dostępu do systemu i aplikacji mobilnej BOŚBank24, usługi mojeID oraz TeleBOŚ. Ponadto infolinia Banku będzie dostępna w ograniczonym zakresie.
 • VeloBank – zapowiedział prace serwisowe w nocy z piątku na sobotę od godziny 23:50 do 8:40. W tym czasie nie będą działać bankowość internetowa oraz mobilna, Blik, a także opcja płatności kartą online.
 • Toyota Bank – prace serwisowe będą miały miejsce w niedzielę, w godzinach 2:00-11:00. W tym czasie klienci mogą mieć utrudniony dostęp do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego, wyciągów, usług szybkich płatności, autoryzacji płatności kartowych oraz powiadomień SMS.
 • Nest Bank – w niedzielę, od godziny 0:30-2:00, z powodu prac serwisowych klienci będą mogli zalogować się do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej, ale aktualny stan konta dostępny będzie po zakończeniu prac. W czasie przerwy nie będzie można korzystać z Blika oraz zlecać ani otrzymywać przelewu natychmiastowego.
 • Bank Pocztowy – zapowiedziano prace serwisowe, które będą miały miejsce w następujących terminach:
 • niedziela, w godzinach 2:00-7:00 – wystąpi brak możliwości pobrania danych karty w bankowości elektronicznej, w tym kodu CVC2, brak możliwości zamówienia karty wirtualnej w trybie online, oraz wstrzymana będzie możliwość wykonywania transakcji 3Dsecure wymagających uwierzytelnienia poprzez podanie kodu wysyłanego przez SMS;
 • niedziela, w godzinach 3:00-7:00 – wystąpi brak możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych XIAOMI PAY/ GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY;
 • wtorek 0:00-3:00 – mogą wystąpić krótkotrwałe problemy w dokonywaniu transakcji bezgotówkowych i gotówkowych kartami płatniczymi, w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]