Szykuje się burzliwa zmiana pogody! Co nas czeka w najbliższych dniach?

Jak wskazują prognozy, pomimo niskich temperatur i opadów w ostatnich dniach, ma przyjść spore ocieplenie. Przewidywany jest nawet skok do 15 stopni Celsjusza, a w części kraju może zrobić się burzowo

Fot. Shutterstock

Już jutro nastąpi pierwszy dzień astronomicznej wiosny, natomiast w czwartek zacznie się wiosna kalendarzowa. Środa, we wschodnich regionach kraju, ma przynieść duże zachmurzenie oraz opady deszczu. W pozostałych częściach Polski natomiast zachmurzenie ma być małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna ma wynieść od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni w województwie lubuskim.

W czwartek natomiast w całej Polsce prognozuje się duże zachmurzenie, a w centrum i na zachodzie kraju mogą pojawić się przelotne deszcze. W województwie śląskim z kolei mogą wystąpić burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 stopni na Suwalszczyźnie do 15 stopni na Dolnym Śląsku.

Z kolei piątek stanie pod znakiem dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 17 stopni na Dolnym Śląsku. Podobnie ma być w sobotę, z tym że prognozowane są również przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie od 10 stopni w województwie podlaskim do nawet 16 stopni na Dolnym Śląsku.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]