Pobrałeś taką aplikację? Natychmiast ją usuń, twoje bezpieczeństwo w sieci jest zagrożone!

Cyberprzestępcy stosują różne metody, aby osłabić czujność swoich potencjalnych ofiar. Niebezpieczna może okazać się nawet, na pierwszy rzut oka nieszkodliwa, aplikacja. Jeżeli ją pobrałeś, natychmiast ją usuń i zmień dane logowania do Facebooka

Fot. Pixabay

Portal ppe.pl donosi, że specjalizująca się w bezpieczeństwie mobilnym Firma Pradeo, poinformowała o nowym oszustwie, w którym wykorzystywana jest wyglądająca na nieszkodliwą aplikacja, Craftsart Cartoon Photo Tools ma służyć do przekształcania zdjęć w kreskówki i została pobrana już przez ponad 100 000 użytkowników Androida.

W rzeczywistości jednak aplikacja kradnie dane logowania do Facebooka. Wygląda ona na bezpieczną, jednak zawiera w sobie kod, który umożliwia ominięcie zabezpieczeń Google. Po pobraniu użytkownik musiał zalogować się do Facebooka, aby móc w pełni korzystać z aplikacji. Niestety podane dane natychmiast trafiały w ręce oszustów.

Specjaliści z Pradeo odkryli, że aplikacja nawiązywała połączenia z domeną zarejestrowaną w Rosji, powiązaną z innymi złośliwymi aplikacjami. Po interwencji firmy Google Play natychmiast usunęło aplikację, jednak osoby które wcześniej zainstalowały aplikację powinny natychmiast ją usunąć oraz zmienić hasło do Facebooka.

Źródło: ppe.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]