Silny wiatr i mróz w wielu regionach Polski! IMGW wydało prognozy zagrożeń

W najbliższych dniach prognozuje się wystąpienie przymrozków oraz silnego wiatru na terenie niemal całego kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozy zagrożeń 

Fot. Pixabay

Jak wyjaśnia Instytut, prognoza zagrożeń jest orientacyjną prognoza pogody, która ma na celu wczesnemu informowaniu o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Warto zatem na bieżąco śledzić komunikaty pogodowe.

W dniu dzisiejszym  w wielu regionach Polski mogą wystąpić przymrozki. Alerty pierwszego stopnia mogą zostać wydane w  województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim (powiaty: żywieckim, cieszyńskim, bielskim i Bielsko-Biała). Z kolei w poniedziałek synoptycy mogą wydać alerty przed przymrozkami, które obejmą cały kraj.

Niebezpieczna aura ponadto może powrócić w środę. Wtedy to alerty przed silnym wiatrem mogą pojawić się w południowych powiatach województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Źródło: IMGW

Źródło: IMGW
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]