Prognozy na Wielkanoc pozostają niezmienne! „Rekordowe wartości” w święta

W tym roku święta Wielkanocne zapowiadają się niezwykle pogodne i możemy się spodziewać prawdziwie wiosennego klimatu. Temperatury przekroczą nawet 20 stopni. Niestety lokalnie mogą pojawić się również burze

Fot. Pixabay

Jak podaje synoptyk tvnmeteo.pl Damian Kowalczyk, w okresie świąt wielkanocnych do Europy napłynie ciepłe i suche powietrze pochodzenia zwrotnikowego, co spowoduje, że temperatura może zbliżyć się do rekordowych wartości. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśnia z kolei, że rekord ciepła w tym okresie padł w Nowym Sączu w roku 1974. Wtedy to termometry wskazały 25,6 stopni Celsjusza.

W Wielką Sobotę możemy spodziewać się słonecznej aury. Temperatury wyniosą maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 24 stopni na południu Polski. Dosyć pogodnie ma być również w Niedzielę Wielkanocną, jednak z przelotnymi opadami deszczu w zachodnich regionach. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 stopni na Nizinie Szczecińskiej do 23 stopni na Podkarpaciu.

Lany poniedziałek z kolei przyniesie nam przelotne opady deszczu oraz umiarkowane zachmurzenie na zachodzie oraz w centrum kraju, Miejscami również mają pojawić się burze. Na termometrach zobaczymy od 19 stopni na Nizinie Szczecińskiej do 23 stopni na Podkarpaciu.  Znaczne ochłodzenie ma przyjść zaraz po świętach, nawet o 10 stopni mniej. Synoptyk wyjaśnia, że okres ciepła zakończy się w poniedziałek, który to przyniesie także intensywne opady deszczu oraz burze.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]