Nawet 27 stopni w weekend! Jednak czy będzie pogodnie?

Kwiecień standardowo i w tym roku szykuje dla nas istną pogodową przeplatankę. Obecne opady i niższe temperatury mają ustąpić za kilka dni i w Polsce ma nastąpić prawdziwy wybuch ciepła

Fot. Shutterstock

W czwartek w całej Polsce czeka nas spore zachmurzenie, przejaśnienia i rozpogodzenia natomiast mają pojawić się na południu kraju. Lokalnie mogą wystąpić niewielkie opady deszczu. Termometry wskażą od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni na Dolnym Śląsku.

W piątek natomiast pogodnie będzie jedynie w południowo-zachodniej części kraju, a w pozostałych regionach będzie pochmurno. Przelotne opady mają pojawić się we wschodnich regionach. na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 stopni na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

W weekend natomiast ma się znacznie rozpogodzić. W sobotę jedynie na wschodzie kraju ma pojawić się zachmurzenie z przelotnymi opadami. Również przyjdzie ocieplenie, temperatura wyniesie od 17 stopni w północno wschodniej części Polski do 23 stopni na południowym zachodzie.

Słoneczna i pogodna aura czeka nas w niedzielę, jedynie w godzinach porannych mogą pojawić się lokalne mgły. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do nawet 27 stopni na Dolnym Śląsku. Poniedziałek również ma być pogodny, z niewielkim zachmurzenie na Nizinie Szczecińskiej pojawi się więcej chmur. Na termometrach zobaczymy od 20 stopni na Pomorzu Zachodnim do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Źródło: TVN Meteo

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]