Weekendowe przerwy w bankach! Lepiej zawczasu wypłacić gotówkę

Banki cyklicznie w weekendy przeprowadzają prace serwisowe. W najbliższych dniach klienci dwóch banków muszą przygotować się na czasowe przerwy i utrudnienia w dostępie do niektórych usług

Fot. Kraków w Pigułce

ING Bank Śląski zapowiedział prace techniczne na niedzielę, 7 kwietnia. W godzinach 0:00-2:00 klienci nie będą mogli realizować płatności kartami w internecie z 3DSecure, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, ubezpieczać kart i nadawać kodów PIN ani zamówić kart płatniczych.

Ponadto nie będzie możliwości przypisania kart do telefonu w aplikacji Moje ING, dodawać ich z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay) ani wykonać operacji na rachunku kart kredytowych. Nie będzie można również złożyć wniosku o pożyczkę, konto osobiste lub oszczędnościowe.

Normalnie działać będą płatności kartą w terminalach płatniczych oraz transakcje w bankomatach. Natomiast w poniedziałek, 8 kwietnia, od północy do 3:00 klienci banku mogą mieć problemy z wpłatami lub wypłatami w urządzeniach sieci banku i sieci Planet Cash. Transakcje we wrzutniach z kolei będą realizowane w trybie offline.

Prace serwisowe PKO BP odbędą się w poniedziałek, 8 kwietnia, od godziny 0:45 do 01:45. Przez godzinę klienci nie będą mogli wykonać transakcji kartą w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego, w tym transakcji Blikiem, nadać PIN-u oraz aktywować karty w aplikacji IKO i serwisie iPKO, zweryfikować PIN-u dla transakcji 3D Secure oraz płacić zbliżeniowo telefonem z kartą podpiętą do aplikacji IKO.

Ponadto mogą mieć również problemy z płatnościami kartą w terminalach płatniczych, wypłatami z bankomatów innych banków, płatnościami kartą online oraz podpięciem kart w Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Swatch Pay, Xiaomi Pay i płatności nimi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]