Czeka nas drastyczna zmiana pogody! Na co powinniśmy się przygotować?

Pomimo iż obecnie pogoda jest prawdziwie wiosenna, to w najbliższych dniach czeka nas spore ochłodzenie. Lokalnie temperatura może spać nawet o 10 stopni Celsjusza. Ponadto auta ma być pochmurna i wietrzna

Fot. Pixabay

Dziś mogliśmy cieszyć się niemalże wakacyjną pogodą, jednak niedługo ma się to zmienić. Jeszcze we wtorek będzie pogodnie, jedynie ze sporym zachmurzeniem w zachodnich regionach Polski. W godzinach wieczornych prognozowane są tam również opady deszczu. Lokalnie mogą wystąpić również burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 28 stopni w centrum kraju oraz na Śląsku i w Małopolsce.

W środę natomiast ma być pochmurno z opadami deszczu w większości regionów kraju. Jedynie na wschodzie i centrum Polski nie powinno padać. Nadejdzie również ochłodzenie, a maksymalna temperatura wyniesie od 14 stopni na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, przez 15 stopni w centrum, do 18 stopni na Podkarpaciu. Duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami prognozuje się w czwartek. Na termometrach zobaczymy od 15 stopni na Podlasiu, przez 18 stopni w centrum, do 19 stopni w województwach południowych.

Zachmurzenie nie ustąpi również w piątek. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni w województwie podlaskim, przez 19 stopni w centralnej części Polski, do 20 stopni na Śląsku. Wiosenna aura ma powrócić do nas w weekend. W sobotę jedynie na północnym wschodzie kraju można spodziewać się niewielkich opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 21 stopni w centrum, do 22 stopni na południowym zachodzie kraju.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]