Jaka pogoda czeka nas w majówkę? Prognozy nie są pomyślne

Na ten moment prognozy na majówkę nie wydają się pozytywne i wszystko wskazuje na to, że na długi weekend pogoda nam nie dopisze. Przewiduje się, że na przełomie kwietnia i maja będzie deszczowo i dosyć chłodno

Fot. Pixabay

Jak wskazują modele pogodowe opublikowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od połowy bieżącego miesiąca ma zrobić się znacznie chłodniej, a w wielu regionach kraju będzie również deszczowo i wietrznie. Nie wykluczone również, że taka pogoda utrzyma się do majówki.

Z prognoz wynika, że w tym czasie dni mogą być wyraźnie chłodniejsze od średniej z lat 1991-2020. Specjaliści z Instytutu wyjaśniają jednak, że „wbrew pozorom nie jest zła prognoza. Średnia temperatura w kolejnych tygodniach i tak będzie wzrastać”. Chłodniejsza temperatura nie oznacza, że będzie zimno, a na początku maja możemy się spodziewać około 20 stopni Celsjusza w większości regionów Polski.

Na zachodzie, północnym wschodzie oraz południu kraju wystąpią opady deszczu, od przelotnych do silniejszych. Lokalnie mogą wystąpić również burze z gradem. Należy jednak zaznaczyć, że prognozy długoterminowe są obarczone dużym ryzykiem błędu. Jak wyjaśniają eksperci, prognozy wydawane na dłużej niż tydzień mają coraz gorszą sprawdzalność, wynoszącą poniżej 50 procent.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]