Pierwsze polskie truskawki w Biedronce! Ceny jednak szokują

W tym roku polskie truskawki pojawiły się wcześniej niż dotychczas. Dostępne są już w sklepach Biedronka, a sieć podaje ile należy zapłacić za 250 gramowe opakowanie. Gdy przeliczymy cenę na kilogram, może u nas wywołać niemałe zaskoczenie

Fot. Pixabay

Jak podaje Biedronka, od środy w 2 tysiącach sklepów w Polsce możemy zakupić pierwsze tegoroczne truskawki, które pochodzą z naszych rodzimych upraw. Piotr Stępień, kupiec owoców w sieci Biedronka wyjaśnia, że owocna współpraca sieci z polskimi dostawcami pozwala Biedronce co roku zwiększać dostępność pierwszej polskiej truskawki, już od pierwszych dni kwietnia.

Szklarniowe owoce w dyskontach Biedronki dostępne są w odmianie Malling Centenary. Jak podano na oficjalnej stronie sieci, truskawki te pochodzą z uprawy zlokalizowanej niedaleko Połańca w województwie świętokrzyskim. Jest to odmiana, która dzięki swojej jakości ugruntowała pozycję jako jedna z najpopularniejszych upraw szklarniowych w Europie.

Możemy je zakupić w 250-gramowych opakowaniach w cenie 10,49 złotych. Oznacza to, że za kilogram tych owoców przyjdzie nam zapłacić aż 41,96 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że z czasem truskawek będzie coraz więcej, co również przełoży się na ich cenę i stopniowo będą tanieć.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]