Zasadź tę roślinę przed domem! Skutecznie odstraszy nieproszonych gości

Jeszcze niedawno temu szczury mogliśmy spotkać głównie wieczorami i w godzinach nocnych, jednak ostatnio gryzonie te robią się coraz śmielsze, a ich liczebność rośnie. Dzięki pewnej roślinie nie będziemy musieli obawiać się ich w naszych ogródkach i na działkach

Fot. Pixabay

W większych miastach szczury stały się już codziennym widokiem. Gryzonie te szczególnie upodobały siebie piwnice i śmietniki, gdzie mogą znaleźć schronienie przed drapieżnikami oraz duże ilości pożywienia. Również w podmiejskich aglomeracjach musimy się często mierzyć z wizytą tych, nie przez wszystkich lubianych, gości. Oczywiście są różne metody odstraszania szczurów, jednak warto wypróbować te najmniej drastyczne i naturalne.

Z pomocą przyjdą dobrze nam znane rośliny, dzięki którym szczury będą omijać nasze posesje szerokim łukiem. Zwierzęta te mają bowiem niezwykle wrażliwy węch i niektóre zapachy są dla nie wręcz nie do zniesienia. Przed laty najpopularniejszą metodą odstraszania tych gryzoni był czarny bez, który sadzono wokół miejsc, gdzie gryzonie te mogły się pojawić.

Ich owoce zawierają sambunigrynę oraz prunazynę, które są szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale właśnie przede wszystkim dla zwierząt. Roślina ta wydziela również aldehyd benzoesowy oraz cyjanowodór słynące ze swoich drażniących właściwości. Podobnie skuteczna będzie świeża bazylia. Zawiera ona bowiem eugenol, który dla gryzoni jest niezwykle drażniący. Poza tym możemy zasadzić również lawendę, gdyż jej zapachu, który niektórzy z nas wręcz uwielbiają, nie cierpią szczury i unikają jak ognia.

Źródło: wp.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]