Gdzie najchętniej wybieramy się na majówkę? Oto najpopularniejsze kierunki

Majówka to doskonały czas na odpoczynek, a także na krótki wyjazd, zarówno zagraniczny jak i w obrębie Polski. Jak wskazują dane Ryanair, okazuje się, że najchętniej w tym okresie wybieramy Włochy, Hiszpanię i Grecję

Fot. Pixabay

Tegoroczna majówka będzie sprzyjać wyjazdom, z uwagi na to w jakich terminach wypada. Dzięki korzystnemu układowi w kalendarzu, możemy zorganizować sobie nawet 9 dni wolnych. 1 i 3 maja wypadają w środę oraz piątek, zatem osoby które mają możliwość wzięcia urlopu w poniedziałek, wtorek oraz czwartek mogą cieszyć się małymi wakacjami.

W swoim komunikacie Ryanair poinformował, że 40 procent podróżnych z Polski, rezerwujących loty na tegoroczny weekend majowy, jako swój cel podróży wybiera Włochy. Zdecydowana większość, bo aż 86 procent planuje wyjazd na Półwysep Apeniński, a pozostałe 14 procent podróżnych zarezerwowało lot na jedną z włoskich wysp.

Natomiast drugim najpopularniejszym kierunkiem jest Hiszpania, gdzie wybiera się 23 procent podróżujących Polaków. Natomiast 9 procent woli polecieć na majówkę do Grecji, z czego 45 procent zarezerwowało podróż na jedną z greckich wysp. Jak wyjaśnia przewoźnik, obserwuje się stałe zainteresowanie polskich podróżnych kierunkami takimi jak Włochy i Hiszpania, zwłaszcza podczas długich weekendów, takich jak majówka. Polacy również coraz chętniej wybierają wyspy, aby spędzić na nich dni wolne od pracy czy szkoły. Czwarte miejsce zajęła Francja, gdzie wybiera się 8 procent podróżujących.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]