Nadchodzą weekendowe przerwy w bankach! Lepiej zawczasu wypłacić gotówkę

Jak co weekend, kilka banków zapowiedziało prace serwisowe i idące za nimi przerwy techniczne. W najbliższych dniach klienci ośmiu instytucji muszą liczyć się z utrudnieniami w dostępie do niektórych usług

Fot. Kraków w Pigułce

  • PKO PB i Inteligo zapowiedziało prace serwisowe, które odbędą się w nocy z piątku na sobotę (19/20 kwietnia) od godz. 21:00 do godz. 8:00. W tym czasie w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO nie będą dostępne ubezpieczenia Moje Podróże24, Mój Dom24, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance.

Ponadto w poniedziałek (22 kwietnia) od godz. 00:45 do godz. 01:45 klienci nie będą mieli możliwości wykonania transakcji kartą w bankomatach i wpłatomatach PKO BP (w tym transakcji Blikiem), nadania PIN-u oraz aktywować karty w aplikacji IKO i serwisie iPKO oraz zweryfikowania PIN-u dla transakcji 3D Secure, a także płacenia zbliżeniowo telefonem z kartą podpiętą do aplikacji IKO/

Mogą wystąpić również problemy podczas płatności kartą w terminalach płatniczych, wypłat kartą z bankomatów innych banków, płatności kartą w internecie, podpięcia kart w Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Swatch Pay, Xiaomi Pay i płatności nimi

Natomiast w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 kwietnia) od godz. 23:00 do godz. 5:00 nie będzie można kupić biletu komunikacyjnego ani zapłacić za parking. Przerwa będzie związana z pracami po stronie dostawcy usługi – Mobile Traffic Data Sp. z o.o., właściciela rozwiązania technicznego moBILET.

  • Santander Bank Polska – prace modernizacyjne zostały zapowiedziane na noc z piątku na sobotę (19/20 kwietnia) od godziny 23:00 do 7:00. Wtedy to nie będzie można korzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, przelewów natychmiastowych (Express Elixir, BlueCash), płatności w sklepach internetowych (Przelew24), Kantora Santander (od godziny 22:00) oraz z BLIK-a.
  • BNP Paribas – poinformował, że w nocy z piątku na sobotę (19/20 kwietnia) w godzinach 22:00 – 2:00 nie będą działać systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes oraz GOconnect Biznes (Host to Host)
  • ING Bank Śląski – prace serwisowe odbędą się w nocy z soboty na niedzielę (20/21 kwietnia) od godziny 0:30 do 4:30. W tym czasie nie będzie dostępna opcja zlecenia oraz odbioru przez bank przelewu ekspresowego Express Elixir i przelewu na telefon Blik do i z innego banku.

Ponadto, w nocy z niedzieli na poniedziałek od północy do godziny 3:00 urządzenia gotówkowe sieci ING/Planet Cash mogą nie działać prawidłowo. Także utrudnione lub czasowo niemożliwe będzie wypłacanie pieniędzy w bankomatach i wpłacanie we wpłatomatach.

  • mBank – zapowiedział prace modernizacyjne w najbliższą niedzielę w godzinach 2:30-10:30. W tym czasie klienci nie będą mieli możliwości płacenia kartą w internecie, zalogowania się na konto w internecie i w aplikacji mobilnej, złożenia żadnego wniosku oraz zrealizowania operacji na mLinii.
  • Bank Pocztowy – prace administracyjne będą miały miejsce w niedzielę od godziny 4:00 do 8:00. W tym czasie niemożliwe będzie przyłączenie kart do portfeli cyfrowych, realizowanie transakcji kartą w internecie z kodem SMS, a także pobieranie kodu CVC2 dla kart wirtualnych oraz prezentacja numeru karty dla wniosków o kartę wirtualną.
  • Bank Nowy – w niedzielę niedostępna będzie usługa szybkich przelewów realizowana w systemie Express Elixir (w godzinach 0:30-4:30) oraz wystąpi przerwa w działaniu bankomatów i wpłatomatów obsługiwanych przez Santander Bank Polska oraz mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze kart płatniczych (od godziny 2:00 do 6:00). Zalecono, aby w czasie przerwy używać systemu BlueCash.
  • Nest Bank – prace serwisowe również odbędą się w niedzielę, od północy do godziny 7:00 rano. Klienci w tych godzinach nie będą mogli zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, zmienić limitów w bankowości elektronicznej, skorzystać z Blika i Visa Mobile, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zapłacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności oraz zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]