Prognozy nie są optymistyczne. Czeka nas prawdziwie zimowy weekend!

Wiosenna aura na pewien czas nas opuściła, aby dać miejsce zimowej pogodzie. W ten weekend szykuje się znaczny spadek temperatury, zachmurzenie, silny wiatr, a nawet opady deszczu ze śniegiem. Niewykluczone, że w części kraju pojawią się alerty meteorologiczne

Fot. Kraków w Pigułce

Według najnowszych prognoz, w weekend czeka nas istny powrót zimy. Będzie chłodno z opadami deszczu, a w północnych i górskich regionach spadnie deszcz ze śniegiem. Ponadto towarzyszyć nam będzie arktyczne powietrze, a temperatura w wielu regionach Polski nie przekroczy 10 stopni Celsjusza.

W sobotę zachmurzenie będzie duże i całkowite, przejaśnienia mogą wystąpić na północnym-zachodzie. Dodatkowo będzie silnie wiało, w porywach do 55-60 km/h, a na nawet do 65 km/h. Najniższa temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 7-8 stopni w centralnej części kraju. Najcieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich, tam termometry wskażą do 12 stopni Celsjusza.

Jak przekazała w rozmowie z RMF FM Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nocy z soboty na niedzielę możemy spodziewać się przymrozków, głównie w zachodnich regionach. Wtedy temperatura może spaść do nawet -4 stopni. Lokalnie pojawią się również burze i porywisty wiatr. Możemy spodziewać się również miejscami gęstej mgły.

Niedziela również przyniesie zachmurzenie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem w północnej połowie kraju. W Karpatach przewidywane są opady śniegu. W nocy temperatura spadnie do –4 stopni na południowym zachodzie. W dzień na termometrach zobaczymy od 2 stopni do 12 stopni Celsjusza. Ocieplenie ma przyjść pod koniec przyszłego tygodnia.

Źródło: rmf24.pl 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]