Nowe prognozy mówią jasno! W tych miesiącach zrobi się naprawdę gorąco

Również w tym roku w Polsce możemy spodziewać się tropikalnych upałów, szczególnie w czerwcu i lipcu. Możliwe, że pod koniec wakacji wysokie temperatury nieco ustąpią, jednak wcześniej w wielu regionach kraju możemy spodziewać się susz

Fot. Shutterstock

Jak podają najnowsze prognozy długoterminowe, tegoroczne lato, podobnie jak poprzednie, może okazać się bardzo upalne i suche. Jednak możemy również spodziewać się dni z silnymi ulewami. Jak podaje serwis Twojapogoda.pl, lato szykuje dla nas wiele pogodowych skrajności. Z kolei według najnowszej prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, maj będzie miesiącem suchy, w którym najpewniej zanotujemy ujemną anomalię sumy opadu.

Zatem w tym roku widmo suszy pojawia się wyjątkowo wcześnie, a wszystko wskazuje na to, że nie ustąpią one w kolejnych miesiącach. Modele pogodowe obejmujące okres od czerwca do sierpnia wskazują, że opadów może być mniej niż zwykle o tej porze roku. Dotyczy to głównie północnych regionów oraz centrum kraju. Z kolei w regionach górskich spodziewanych jest wiele dni obfitych w ulewy, a nawet burze. Silniejsze opady mają wystąpić w sierpniu.

Twojapogoda.pl podaje, że upalne, gorące okresy temperatur przekraczających 35 stopni Celsjusza mogą być przeplatane wyraźnie chłodniejszymi dniami, podczas których temperatury spadną poniżej 20 stopni, a tego typu wahania mają się zdarzać w nadchodzące lato dosyć często. Jednak będą one krótkotrwałe, a po nich mają powrócić męczące upały. Najgoręcej ma być na zachodzie Polski. Należy jednak, że tego typu prognozy długoterminowe są obarczone dużym ryzykiem i powinny być traktowane jako orientacyjne.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]