Rower za darmo? Nie daj się nabrać, to kolejne oszustwo!

Trwa sezon na rower, a wiele osób szuka okazyjnych cen aby zakupić sobie nowy sprzęt, który oczywiście do tanich nie należy. Dlatego reklamy oferujące darmowy rower wydają się niezwykle kuszące. Należy jednak wiedzieć, że w rzeczywistości stoją za nimi internetowi oszuści

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

W mediach społecznościowych możemy natknąć się na posty, które informują o możliwości odebrania roweru za darmo. Taka akcja rzekomo oferuje 350 rowerów do rozdania. Jak wyjaśniono, mają one zarysowania i przez to nie mogą zostać sprzedane. Aby wziąć udział w rzekomym losowaniu, należy napisać pod postem komentarz o treści „dziękujemy”, a następnie czekać na kontakt od „organizatorów”.

CyberRescue wyjaśnia, że w wiadomości oszust przesyła link do „odbioru roweru”. Strona w rzeczywistości jest formularzem, który ma na celu wyłudzenie danych, w tym logowania do bankowości internetowej. Odbiorca, który nie zorientuje się w porę może spodziewać się kradzieży środków ze swojego konta.

W przypadku podania swoich danych na fałszywej stronie, najlepszym rozwiązaniem będzie jak najszybsze zablokowanie karty płatniczej. Jednak lepiej zapobiegać, dlatego widząc wyjątkowo atrakcyjną ofertą w sieci warto każdorazowo zachować czujność i nie działać pod wpływem emocji.  Jeśli trafimy fałszywe reklamy, powinniśmy je zgłosić do moderacji lub administracji strony, a to pomoże ochronić również innych użytkowników.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]