Czeka nas gwałtowna zmiana pogody! Rozpocznie się już niedługo

Na ten moment możemy się cieszyć prawdziwie słoneczną i wiosenną pogodą. Niestety nie potrwa to długo, gdyż najnowsze prognozy zwiastują burze i ulewy. Lokalnie mogą występować nawet podtopienia. Deszcze mają pojawić się już jutro

Fot. Pixabay

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od kilku dni pogodę w Polsce kształtuje rozległy wyż, dzięki któremu możemy cieszyć się słońcem oraz ciepłą aurą. Jednak w najbliższych dniach to ma się zmienić, a do naszego kraju dotrą prawdziwe nawałnice. Wilgotna masa powietrza ma pojawić się już jutro. Wtedy to w południowych regionach, zwłaszcza na terenach górskich możemy spodziewać się opadów deszczu oraz burz, którym towarzyszyć będą silne podmuchy wiatru.

Niestety to nie wszystko, a w następnych dniach pogoda ma się tylko pogorszyć. Sobota będzie pochmurna i deszczowa, z przelotnymi opadami deszczu na południu, w centrum, zachodzie oraz północnym zachodzie. W niedzielę natomiast deszcz oraz silny wiatr spodziewany jest w całym kraju, a lokalnie może zagrzmieć. Miejscami ulewy mogą być bardzo intensywne i doprowadzić do lokalnych podtopień.

Serwis Twojapogoda.pl wyjaśnia, że najwięcej deszczu do połowy przyszłego tygodnia spadnie na południowym zachodzie i zachodzie kraju. Deszczowo ma być również na południu, natomiast na wschodzie Polski ma wystąpić najmniej opadów. IMGW wyjaśnia, że pogoda uspokoi się pod koniec przyszłego tygodnia.

Należy zaznaczyć jednak, że mimo niesprzyjającej pogody w dalszym ciągu ma być ciepło. Na początku przyszłego tygodnia w centrum i na południowym zachodzie termometry mogą wskazać nawet ponad 25 stopni Celsjusza. Jednak im więcej będzie padać tym zrobi się chłodniej. W większości regionów kraju w połowie przyszłego tygodnia temperatury spadną poniżej 30 stopni.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]