Prognozy na Boże Ciało nie pozostawiają wątpliwości. Pogoda ma nam sprzyjać, choć pojawią się deszcze

W tegoroczne Boże Ciało będziemy mogli się cieszyć wyjątkowo piękną pogodą. Tak przyjemniej wskazują wstępne prognozy, według których na przełomie maja i czerwca w Polsce ma być wyjątkowo ciepło. Nie obejdzie się jednak bez opadów deszczu

Fot. Pixabay

W ostatnich dniach mogliśmy się cieszyć słońcem i przeważnym niebem. Pomimo iż kolejne dni zapowiadają się deszczowe i burzowe, to pod koniec bieżącego miesiąca aura ma się znacznie rozpogodzić. Według najnowszej prognozy długoterminowej przygotowanej przez Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w Boże Ciało możemy spodziewać się sprzyjającej pogody, zwłaszcza w centrum oraz we wschodnich i południowych regionach Polski.

Pod koniec maja średnia temperatura powietrza w tych regionach może być o nawet 2 stopnie Celsjusza wyższa od średniej wieloletniej, a na znacznym obszarze kraju termometry mają wskazać w tym czasie ponad 20 stopni Celsjusza. Na północy kraju jednak ma być chłodniej. Tam temperatury mają być niższe niż 20 stopni, jednak nie oznacza to, że będzie zimno.

Ponadto tegoroczne Boże Ciało ma być raczej pogodne, i nie powinno padać więcej niż zwykle. Wyjątek mogą stanowić północne oraz zachodnie części kraju. Nie można również całkowicie wykluczyć lokalnych burz, które są zjawiskiem typowym dla tej pory roku. Należy jednak pamiętać, że prognoza długoterminowa jest obarczona dużym ryzykiem błędu, dlatego warto na bieżąco śledzić wiadomości pogodowe.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]