„Unikaj otwartych przestrzeni!” RCB rozsyła alerty do mieszkańców 13 województw

Z uwagi na prognozowane w dniu dzisiejszym niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła alerty do mieszkańców oraz osób znajdujących się na terenie 13 województw, w których pojawią się gwałtowane burze. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w godzinach wieczornych oraz nocnych

Fot. Warszawa w Pigułce

W dniu dzisiejszym oraz w nocy ze środy na czwartek w większości województw pojawią się gwałtowne burze, które mogą stanowić duże zagrożenie dla mieszkańców. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Ponadto Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła ostrzegawcze SMS-y bezpośrednio do mieszkańców województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego.

W wiadomościach podano, że burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz gradu. Zaleca się również w miarę możliwości pozostanie w domach lub innych schronieniach oraz unikania otwartych przestrzeni.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]