Najnowsze prognozy nie są optymistyczne. Tak ma wyglądać pogoda w Boże Ciało

Według najnowszych przewidywań synoptyków, w Boże Ciało pogoda ma okazać się niezwykle kapryśna. Towarzyszyć nam będą nie tylko ulewne deszcze, ale również burze z gradem czy wręcz nawałnice. Lokalnie ma również wystąpić silny wiatr

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

Obecnie burze nawiedzają zachodnią część Polski i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych dniach pogoda się nie zmieni. Wiele wskazuje na to, że również podczas wypadającego w czwartek Bożego Ciała będziemy musieli zmagać się z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Najnowsze prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują się, że procesje, które odbędą się 30 maja mogą zostać zakłócone przez ulewne deszcze. Dzień ten zapowiada się pochmurnie w niemal całym kraju. Jednak możemy spodziewać się nie tylko przelotnych opadów deszczu, ale również burz, którym towarzyszyć mogą ulewy, grad oraz silne podmuchy wiatru.

Burze mogą się pojawić w praktycznie całym kraju. Miejscami mogą mieć gwałtowny przebieg. Trzeba będzie liczyć się z lokalnymi nawałnicami. Przy tym należy zaznaczyć, że temperatury w dalszym ciągu będą wysokie. Najchłodniej ma być na północy kraju, gdzie termometry wskażą od 16 do 19 stopni Celsjusza. Natomiast w pozostałych regionach temperatura ma oscylować między 22 a 27 stopni.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]