Krajowa Izba Rozliczeniowa przypomina o nadchodzącej przerwie! Przelewy mogą być opóźnione

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa, najbliższy czwartek jest dniem wolnym od pracy, co oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Z tego powodu niektórzy otrzymają przelewy z opóźnieniem

Fot. Kraków w Pigułce

Elixir jest obsługiwanym przez Krajową Izbę Rozliczeniową elektronicznym systemem rozliczeń międzybankowych. Umożliwia on realizowanie większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenia odbywają się podczas trzech sesji rozliczeniowych, które mają miejsce od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:30, 13:30 oraz 16:00. Nie dotyczy to jednak dni ustawowo wolnych od pracy.

W najbliższy czwartek wypada święto Bożego Ciała. Z tego powodu KIR przypomina w sowim komunikacie, że przelewy, które zlecimy w najbliższą środę, 29 maja po godzinie 16:00 trafią na konta odbiorców dopiero w piątek, 31 maja. Z kolei system Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 30 maja będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem.

Dodano również, że niezależnie od dnia tygodnia możemy skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir. który to działa w trybie ciągłym – 24/7/365, także w weekendy i święta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]