Klienci banku Santander na celowniku oszustów! Na to powinniśmy uważać

Cyberprzestępcy tym razem w swojej kampanii podszywają się pod Santander Bank Polska. Chcą oni od swoich potencjalnych ofiar wyłudzić dane wrażliwe i w tym celu stworzyli oni fałszywą stronę, która do złudzenia przypomina autentyczną witrynę banku

Fot. Kraków w Pigułce

Cyberprzestępcy co jakiś czas prowadzą kampanie, w których wykorzystują wizerunek różnych banków, tym razem padło na Santander Bank Polska. Jak w większości tego typu przypadków, ataki mają na celu wyłudzenie danych wrażliwych od klientów. Wykorzystywane są do tego fałszywe strony internetowe, które mają przypominać witryny banku. Rozsyłają oni wiadomości mailowe, w których załączane są linki do takich stron.

Klienci banku powinni zachować szczególną ostrożność. W sytuacji otrzymania maila, którego nadawca podaje się za Santander Bank Polska, nie należy działać pochopnie. Jak podano w komunikacie, w treści maili znajduje się link, dzięki któremu odbiorcy zostają przekierowani do strony podszywającej się pod stronę naszej bankowości internetowej. Po wpisaniu na niej danych do logowania, trafiają one w ręce przestępców.

Bank apeluje, aby absolutnie nie klikać w podejrzane linki, ani skanować kodów QR w wiadomościach budzących nasze wątpliwości. Warto zwrócić uwagę, na jakie strony odsyła link mając świadomość tego, iż oficjalne, prawdziwe strony Santander Bank Polska to: santander.pl oraz centrum24.pl. Należy również pamiętać, że bank nie wysyła wiadomości z linkami, dlatego takowe należy od razu traktować jako próbę oszustwa. Takie wiadomości warto od razu zgłaszać do banku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]