Ważny komunikat ZUS! Dotyczy świadczenia 800 plus

W dniu wczorajszym Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał na konta beneficjentów programu 800 plus ponad pół miliarda złotych, w ramach nowego okresu rozliczeniowego. Przypomniano również, że aby nadal otrzymywać świadczenie, należy złożyć odpowiedni wniosek

Fot. Kraków w Pigułce

Jak poinformował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Paweł Żebrowski,  rozpoczęły się wypłaty 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Pierwszy przelew na ponad pół miliarda złotych dotyczy osób, które będą otrzymywać pieniądze drugiego dnia każdego miesiąca. Kolejne środki zostaną przelane w poniedziałek, a w pierwsze dni przyszłego miesiąca do beneficjentów trafi ponad miliard złotych.

Nowy okres rozliczeniowy rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 31 maja przyszłego roku. Rodzice, którzy chcą w dalszym ciągu otrzymywać świadczenie muszą złożyć odpowiedni wniosek za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, bankowości elektronicznej, PUE ZUS lub przez portal Emp@tia.

Reklama

„Jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłaty będzie można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca. Dlatego warto pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia. Jeśli rodzice czy opiekunowie spóźnią się i wniosek na nowy okres złożą po 30 czerwca, to nie otrzymają już wyrównania” – dodaje rzecznik.

Dodaje, że prawo do świadczenia będzie już tylko przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Wyjątkiem są rodzice nowo narodzonych dzieci, którzy bowiem na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzin.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]