I Ty możesz zostać dyrektorem Teatru Bagatela. Ruszyła rekrutacja!

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela. Kandydaci mogą się zgłaszać w terminie do 16 marca.

Fot. Kraków w Pigułce

Do konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora teatru może przystąpić osoba, która ukończyła wyższe studia magisterskie na kierunkach związanych z działalnością kulturalną, ma co najmniej pięć lat stażu pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z działalnością kulturalną lub pięcioletni okres prowadzenia działalności gospodarczej związanej z działalnością kulturalną oraz dwa lata doświadczenia z zakresu organizacji przedsięwzięć i projektów artystycznych.

Od kandydatów wymagane są również zdolności menadżerskie oraz organizatorskie, a także umiejętność zarządzania zespołami, doświadczenie w zakresie tworzenia, opracowywania lub artystycznego wykonywania utworów w dziedzinie teatru, muzyki, tańca, filmu lub innych sztuk audiowizualnych.

Kandydaci zgodnie mają czas do 16 marca na złożenie wniosku o przystąpienie do konkursu. Dokumenty należy złożyć w Kancelarii Magistratu Urzędu Miasta Krakowa na placu Wszystkich Świętych 3-4 lub przesłać pocztą.

Dyrektora wybierze komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele organizatora, krakowskiego środowiska teatralnego, związków zawodowych i stowarzyszeń twórczych. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane do połowy maja.

Zgodnie z przyjętym w środę statutem dyrektor teatru powoła swoich dwóch zastępców w uzgodnieniu z prezydentem miasta. Dyrektor będzie powołany na okres od trzech do pięciu sezonów artystycznych, nie później niż od 1 września 2020 r.

Przypomnijmy, że w środę, 12 lutego krakowscy radni zmienili statut Teatru Bagatela, rozdzielając funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego, a także przyjęli poprawkę, że to dyrektor teatru powołuje i odwołuje swoich zastępców w uzgodnieniu z prezydentem miasta.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE