Szkól się i myśl projektowo! Warto!

Krakowskie Centrum Obywatelskie zaprasza działaczy organizacji pozarządowych na szkolenie z design thinking, czyli myślenia projektowego, nowatorskiej metody realizacji projektów. Szkolenie potrwa od 12 do 14 sierpnia w siedzibie CO przy ul. Reymonta 20.

Fot. krakow.pl

Design thinking to metoda stymulująca twórcze rozwiązywanie problemów i pozwalająca tworzyć zaskakujące idee, o których nawet nie pomyślelibyśmy w innych okolicznościach. Dzięki tej metodzie można się nauczyć innowacyjnego podejścia do realizacji projektów i rozwiązywania problemów.

Organizowane przez Centrum Obywatelskie szkolenie potrwa trzy dni i będzie odbywać się przez sześć godzin dziennie. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się tutaj. Ilość miejsc jest ograniczona – w zajęciach może uczestniczyć tylko 16 osób.

Program:

dzień pierwszy:

wprowadzenie
zapoznanie i podział na grupy
design thinking – na własnej skórze dowiemy się o co chodzi
trochę teorii – poznamy absolutnie niezbędne informacje dotyczące design thinking. Poznamy trochę historii, ale też zainspirujemy, jak można wykorzystać design thinking. Dowiemy się, na czym polegają poszczególne etapy oraz jak dostosowywać przestrzeń i zadbać o uczestników procesu.

dzień drugi:
faza empatii – czyli jak poznać odbiorcę, dla którego projektujemy rozwiązanie. Postaramy się wejść w buty użytkownika, poznać jego perspektywę. Poznamy praktyczne narzędzia, jak nie pytać wprost o rzeczy dla nas ważne.
diagnoza potrzeb – odpowiemy na pytanie: „Czemu ma służyć proces?” Zdefiniujemy potrzeby, aby być pewnym, że efektywnie będziemy tworzyć innowacyjne rozwiązania.
generowanie pomysłów – jak pokierować grupę, by była w stanie wypracować nowe rozwiązania.

dzień trzeci:
prototypowanie – czy pomysły wygenerowane na papierze mogą być zaprojektowane w 30 minut? Oczywiście, że mogą być! Po prostu musimy się dowiedzieć, jak tego dokonać.
testowanie – stworzone prototypy będą natychmiast przetestowane
design thinking w praktyce – zaczerpniętą wiedzę pora sprawdzić w praktyce. Na sam koniec przejdziemy przez modelowy proces design thinking.

Centrum Obywatelskie jest finansowane ze środków miasta Krakowa, a celem jego działania jest kompleksowe wsparcia dla rozwoju działalności społecznej i obywatelskiej w Krakowie oraz wzmocnienie współpracy wewnątrz i międzysektorowej w zakresie działań na rzecz krakowian.

W ramach Centrum Obywatelskiego zarówno organizacje pozarządowe, jak i mieszkańcy Krakowa skorzystać mogą ze szkoleń, seminariów, doradztwa, pośrednictwo wolontariatu oraz bazy lokalowej.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE