300 zł co miesiąc aż do końca życia! Będzie specjalny dodatek

Ponad 40 tysięcy osób dostawać będzie 300 zł co miesiąc aż do końca życia. Właśnie tyle będzie wynosił dodatek do emerytury dla tych osób.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Jak zapowiedział Premier Morawiecki, tak rząd zrobił, ale nie tylko rząd, bo Sejm mało kiedy jest tak zgodny. Za przyjęciem projektu było 438 posłów, 12 opowiedziało się przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Nic jednak dziwnego, bo funkcja sołtysa jest niedoceniana, praktycznie niepłatna lub mało płatna i jest z tym bardzo dużo pracy.

Zgodnie z projektem, po osiągnięciu wieku emerytalnego (60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn) sołtysom będzie przyznawane dodatkowe 300 zł do emerytury. Będzie jednak jeden warunek: funkcje sołtysa powinno sprawować się dwie kadencje, nie mniej niż przez 8 lat.

Wypłatami będzie zajmować się Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, czyli KRUS. Świadczenie ma być co roku waloryzowane.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]