Niebezpiecznie w tych regionach Polski! Alerty wydało RCB oraz IMGW

W dniu dzisiejszym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty do odbiorców sieci komórkowych przebywających na terenie czterech województw. Również IMGW ostrzega przez groźnymi zjawiskami atmosferycznymi

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

W dniu dzisiejszym, na południowym wschodzie kraju, występują intensywne opady deszczu. W związku z tym RBC wysłało SMS-y do osób znajdujących się na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego. W treści Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega o silnych opadach deszczu, które będą występować dzisiaj i jutro. Możliwe są również gwałtowne wezbrania rzek, zatem należy przygotować się na ewentualne podtopienia.

Eksperci zalecają o śledzenie komunikatów o zagrożeniu w lokalnym radiu lub telewizji. Należy również przenieść wartościowe rzeczy na górne kondygnacje budynku, przestawić pojazdy w niezagrożone miejsca oraz zabezpieczyć budynek i przygotować worki z piaskiem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej również wydało alerty pierwszego i drugiego stopnia. Tak jak alerty RCB, ostrzeżenia drugiego stopnia przed ulewnymi deszczami z burzami, IMGW wydało dla województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego. Obowiązują one w godzinach 12:00-22:00 w środę. Jedynie na Lubelszczyźnie obowiązują od godziny 14:00 w środę do godziny 9:00 w czwartek.

Natomiast alerty pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami wydano dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego.

Źródło: tvn24.pl 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]