Mazury, góry, a może nad morze? Ile w tym roku zapłacimy za wyjazd na majówkę?

Wielu z nas z niecierpliwością czeka na weekend majowy. Nic dziwnego, bowiem jest to idealna okazja na odpoczynek oraz wyjazd za miasto. Kierunek podróży zależy od naszych upodobań ale również od funduszy, które chcemy na wyjazd przeznaczyć. Ile w tym roku może nas kosztować Majówka?

Fot. Pixabay

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana przez wielu Majówka. W tym roku już z początkiem marca Polacy zarezerwowali tyle wyjazdów majówkowych, ile łącznie zostało zrealizowanych w majowy weekend 2023. Zatem wiele wskazuje na to, że w roku 2024 możemy pobić turystyczny rekord.

Przeciętnie na wypoczynek wydajemy około 3000 złotych na osobę, niezależnie od tego, czy zostajemy w kraju czy wyjeżdżamy za granicę. Najchętniej wybieramy na wyjazdy Grecję, Turcję lub Hiszpanię. Jeżeli chodzi jednak o Polskę to kierujemy się głównie nad morze, na Mazury lub w Bieszczady i Beskidy.

Ile zapłacimy za wyjazd nad polskie morze? Jest to w dużej mierze uzależnione od lokalizacji oraz rodzaju zakwaterowania na które się zdecydujemy. Za nocleg w trzygwiazdkowym hotelu w Sopocie z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolacja) będziemy musieli zapłacić co najmniej 419 złotych za osobę. Należy również zaznaczyć, że w okresie majówkowym w wielu hotelach możliwe jest zarezerwowanie pobytu na minimum 2 lub nawet 3 noce.

Oczywiście w hotelach cztero- lub pięciogwiazdkowych ceny rosną w górę, a wliczone w koszta są takie atrakcje jak basen, sauna, SPA lub siłownia. Natomiast za wynajęcie apartamentu w dobrej lokalizacji zapłacimy w tym samym mieście od 200 złotych za dobę. Podobne koszty poniesiemy, jeżeli wybierzemy się w góry. W hotelu czterogwiazdkowym zapłacimy średnio 460 złotych za osobę. W jednym z popularnych ośrodków przy rezerwacji na minimum 5 dób za nocleg przyjdzie nam zapłacić 485 złotych za osobę.

Taka cena jednak zawiera w sobie pełne wyżywienie oraz liczne atrakcje jak animacje dla dzieci lub możliwość korzystania z usług stadniny koni, kortów tenisowych i do squasha. Znacznie mniej zapłacą miłośnicy agroturystyki, gdyż za nocleg zapłacimy około 150 złotych za osobę, jednak bez wyżywienia. Oczywiście jednak należy się spieszyć jeżeli chodzi o najatrakcyjniejsze lokacje, gdyż dostępność miejsc jest ograniczona.

Osoby, które za cel podróży wybiorą Mazury muszą się liczyć z kosztami rzędu 320 złotych za nocleg w hotelu (od osoby). Tutaj ponownie należy pamiętać, że im więcej atrakcji oraz im bardziej popularny obiekt, tym ceny odpowiednio wyższe. Najchętniej wybieramy Ełk, Ostródę i Giżycko. Oczywiście niezależnie od tego gdzie się wybierzemy, musimy doliczyć koszty związane z wyżywieniem.

Należy pamiętać, aby w knajpach i restauracjach sprawdzać gramaturę posiłku (nierzadko cena podawana jest za 100 gramów produktu, co jest typowe w przypadku ryb). To pomoże nam uniknąć zdziwienia po otrzymaniu paragonu. Natomiast jeśli chodzi o lokalne atrakcje, warto wcześniej sprawdzać ceny, gdyż kupienie biletów online zawczasu może pomóc nam nieco zaoszczędzić.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]