Amputacja stopy, rozległy uraz mózgu i twarzoczaszki. Najcięższe przypadki w Małopolsce w ferie

Szpital w Zakopanem zużył pół tony gipsu do leczenia urazów powstałych między innymi na stokach. Przeprowadzono też liczne operację ratujące zdrowie i życie. Polska Agencja Prasowa podała przypadki najcięższych urazów.

Fot. Kraków w Pigułce

Pogotowie ratunkowe w Zakopanem podczas ferii wyjeżdżało ponad tysiąc razy. Były to interwencje nie tylko związane z aktywnością turystów na stokach, ale również na szlakach. Warunki w górach były bardzo ciężkie i nawet osoby przygotowane, z dużym doświadczeniem mogły mieć problemy.

Pogotowie w Krakowie Prokocimiu, przyjęło 9-latkę, która ucierpiała na stoku w Zakopanem. W trakcie jazdy na jabłuszku, dziewczynka zaczepiła o siatkę, którą ogrodzony był wyciąg. Doznała rozległego urazu mózgu.

Mniejszych, choć również poważnych obrażeń doznał mężczyzna, który spadł podczas wchodzenia na Rysy. Z powodu urazu dokonano amputacji stopy.

Inny przypadek dotyczył 18-letniego mężczyzny, który doznał poważnego urazu na stoku na Słowacji. Śmigłowiec TOPR zabrał mężczyznę do zakopiańskiego szpitala.

Mężczyzna doznał rozległych urazów twarzoczaszki, stłuczenia klatki piersiowej i obrażeń jamy brzusznej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]